000.00

G02603
TW-3 Weigh Scale & Data Collector

G02601; TW-1 WEIGH SCALE (tartı)

G02603; TW-3 WEIGH SCALE (tartı)

Yeni plastiği, elektroniği ve yazılımı (kullanıcı arayüzü) ile “TW” dokunmatik tartı serisi tamamen yeni bir tasarımdır.

ÜRÜNE GENEL BAKIŞ

·        TW-1 : başlangıç  seviyesinde EID tartısı olup kilo alımlarını takip eder, hayvanla ilgili notların kaydını tutar.

·        TW-3 : ileri seviyede EID tartısı olup hayat verileri ve özelliklerini kaydeder, basit hesaplar yapabilir.

TW tartı serisinin, sertleştirilmiş camdan yapılmış geniş ve parlak renkli bir dokunmatik ekranı vardır. Parlak güneş altında kullanıldığında üstün performans göstermesi için seilmiştir ve her şartta çok iyi bir kontrast ve netliğe sahiptir. Çiftlik şartlarında sağlam bir şekilde çalışması için ekran pek çok testte geçirilmiştir.

Bu yeni seri için anahtar konu “kullanıcı deneyimi”nin geliştirilmesidir. Bu, kullanıcı arayüzün (yazılım) yerleştirme planı ve ürün ile etkileşimi sırasındaki akışıdır. Tekrarlamalı tasarım ve yoğun çiftlik testleri sonrasında ortaya konan bu yeni tartı serisi çiftçiye sezgisel bir arayüz sunar böylece çiftçi kendine güvenir bir şekilde ürünü kullanır. Başvuru amacıyla kullanım kılavuzu tartıya yüklenmiştir….

Serinin endüstriyel tasarımı zorlu çiftlik hayatında sağlam kalabilen bir ürün üretmeye odaklanmıştır; bütün kenarlarında lastik koruma vardır ve bir dirsek ile dik bir şekilde monte edilebileceği gibi küçük bir masanı üzerine veya varilin üzerine de konabilir.

Yeni, ayarlanabilir montaj dirseği çiftçiye kolaylıkla tartıyı döndürme ve eğme esnekliği verir; böylece donma yansıması etkisini azaltır. Yatay veya düşey montajında kullanılan U-cıvata veya düz duvara/raya montajında kullanılan vidalar için gerekli olan parçalar içindedir.

Bu yeni serinin müşterilerin isteği üzerine esnek kanvastan yapılmış alet çantası biçimli çantası vardır. Bu sayede taşıma sırasında tartı korunur ve aynı zamanda da çifti küpe, not defteri ve kumanda gibi yardımcı ekipmanları da rahatça taşır.

TW-1 TARTISI: Piyasadaki en kolay EID tartısı???? Karını en üs düzeye çıkarmak için hayvanının ağırlığını bil ve yönet?

TW-1 sadece et üretimine odaklanmış besiciler için idealdir. Bu seride şu anda kullanılmakta olan W610 ve W810 ürünlerinin yerine geliştirilmiştir. Ağırlık artışı bilgisi ana tartı ekranında net bir şekilde görünür, tek tek veya grup özeti grafikleri de mevcuttur??? Harf ve sayıların bulunduğu tuş takımından küpe bilgileri veya hayvan notları girilir (HR5e yapılan giriş gibi??)

Ayırma (sınıflandırma) işlemi geliştirilmiş ve isteğe göre ya EID listesine ya canlı ağırlığa ya da ağırlık artışına göre yapılabilir hale getirilmiştir. Bu özellik, özellikle kilo alımı çok iyi olmayan hayvanlara araya girmeksizin?? özel besi uygulamak istendiğinde oldukça faydalıdır. HR5 EID okuyucuda olduğu gibi her bir ayırma grubuna bir renk verilir ve böylece şu andaki hayvanın hangi gruba ait olduğu kolayca anlaşılır.

TW-3 TARTI & VERİ TOPLAYICISI: Güçlü istatistik ve özellik kaydı – hayvan kaynağı, ırk ve hayvan sağlığı rejimi performansının etkilerini anlar?

İlave hayat verileri ve özellik kayıtları kabiliyeti sayesinde TW-3 hayvanlarının ağırlıktan başka bilgilerininin kaydını tutmak ve bu bilgilere göre kararlar almak ve sürüsünü ona göre yönetmek isteyen bilinçli çiftçilerin tercihidir (şule). Arayüzün esnek olması kullanıcının herhangi bir oturumda ekranda görünen bilgiyi kullanmasını sağlar??? Oturumun (mesela sonuç çıkarma, kilo alma gelişişmi, sıralama ve ıskartaya çıkarma gibi) kolayca değiştirilmesini sağlar???

Ağırlık bazlı özellik hesaplamaları çiftçiye hayvanıyla ilgili önemli bilgiler verir (şule). Bu bilgiler karkas ağırlığı veya tedavi dozajı ilgili tahmini bir fikir sahibi olmakta kullanılır.

İstatistik ekranı, oturum verilerinin iki özellik(mesela cinsiyet ve ırk) veya hayat verilerine göre görüntülenmesini sağlayacak şekilde iyileştirilmiştir. Sınıflandırma grupları kaydedilmiş hayvan bilgileri ve hesaplanmış özelliklere göre de oluşturulabilir. Otomatik bir drafter ile beraber kullanıldığında bu, üreticinin hayvanlarını çok çabuk ve etkili bir şekilde sınıflandırmasını sağlayan çok güçlü bir araç haline gelir.

 İÇGÜDÜSEL DOKUNMATİK EKRAN: Müşteri pahalı elektronik cihazlarda dokunmatik teknoloji olmasını bekler. Bu teknoloji, bir işi düğmelere çok kere basmadan ve kolayca yapmayı sağlar. İlk dokunmatik tartıyı Gallagher yapmış ve bu yeni nesil ürünlerle daha da geliştirmiştir.                        PARLAK GÜNEŞ IŞIĞINDA OKUNABİLİR RENKLİ EKRAN: Her şartta görünür olma özelliği ile piyasanın öncüsüdür. Sertleştirilmiş cam yüzü çizilmez ve kolayca temizlenir. Yedi inçlik (18 cm) ekranda en önemli bilgiler gayet rahat okunabilir.                                                           BASİT KULLANICI ARAYÜZÜ: Piyasadaki en kullanıcı dostu ürün olması için tartının konfigürasyonu ve çok kullanılan görevlerin icrası zorlu testlere tabi tutulmuştur. ….                                                    HAYVAN NOTLARI VE NOT UYARILARI: Daha sonra değerlendirmek üzere hemen yerinde hayvanla ilgili notları kaydeder. Bigi notu uyarılaı ekranda belirir ve kullanıcı onay verinceye kadar bütün işlemleri durdurur – bu, sözkonusu hayvan ile ilgili kritik işler veya uyarıları değerlendirmede çok popüler bir özelliktir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Garanti : 1 yıl

 • KİLO ALIMINA GÖRE DRAFT
 • KAYITLI VERİLERE GÖRE DRAFT
  İleri seviyede veri toplayan çiftiler için artık bu bilgileri draft için kullanma imkanı vardır. Mesela çoban belli bir şahsın sürüsünü ayırabilir veya ultrasonda ikizlere gebe olduğu tesbit edilen koyunları ayırmak mümkün olur?
 • PEK ÇOK BAĞLANTI SEÇENEĞİ
  İster seri kablo ile okuyucuya veya drafter’a bağlanmak ister USB ile bilgisayara bağlanmak olsun ister Bletooth ve WiFi kablosuz bağlantı kullanılsın TW her türlü seçeneğe sahiptir. Bu esneklik, tartının ilave adaptör veya güvenlik cihazı almadan da çiftçinin kullanmakta olduğu diğer sistemlerle hemen çalışabilmesinin daha kuvvetle muhtemel olduğu anlamına gelir???
 • PEK ÇOK MONTAJ SEÇENEĞİ
 • GRAFİK VE İSTATİSTİKSEL ANALİZ
 • YARDIM
 • ASİT ÇİFTÇİ KALİBRASYON İŞLEMİ

  Loadbar markasının ne olduğuna bakmadan her lokasyon için