000.00

083138
PET KIT M50

Gallagher 60 yılı aşkın süredir hayvan yönetimi sistemlerinde ön planda olmuştur. Şirket gitgide artan kentsel ve müstakil ev sahipleri için hayvan yönetim sistem ihtiyacını fark etti. Sonuç olarak artan bu ihtiyaçları karşılamak için Gallagher Lifestyle’ı geliştirdi.

  • EVCİL HAYVAN KONTROLÜ NEDİR?

Evcil hayvan kontrolü 2 veya 3 sıra yeşil renkli metal ve plastik karışımı telin enerji üreten bir cihazdan aldığı küçük statik elektrik akımını iletmesinden ibarettir.

Bu yeşil, elektrikli ip psikolojik bariyer rolü oynar. Amaç evcil hayvana sürekli elektrik vermek değildir. Bir kereye mahsus, hayvanın kendisi ip ile temas ettiğinde, zayıf şoku hissettiği andan itibaren bir daha ipi aşmaya çalışmayacaktır. 

  • PETCONTROL SİSTEMİ GÜVENLİDİR

Hayvanların itaat etmelerini sağlayacak kadar bir güç olmasına karşın, insanlar için sadece manyetolu çakmak ya da arabadan inerken oluşan statik elektrik kadar etkilidir yani çocuklar için bile bir tehlike arz etmez.

  • PETCONTROL SİSTEMİ KOLAY KURULUR

PetControl 1 saatten daha kısa bir sürede kurulabilir ve ihtiyacınız olan her şey PetControl Kit’in içinde mevcuttur.

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

UYARI: Talimatların tamamını okuyunuz

1.     Köpekler için 2, kediler için 3 sıra tel önermekteyiz. Bu yüzden her direğe 2 veya 3 tane klips gerekir (klipsi direğe sabitlemek için her iki yanından sıkınız).

2.     Çit çubuklarını 4 metre aralıklarla dikiniz. Sorunlı yerlerde veya tümseklerde bu mesafe azaltılabilir

3.     İpi (Polywire), klipsin içinden geçirerek ilk direğe bağlayın. Telin diğer çitlere veya çalılara değmemesine dikkat edin.

4.     Teli her direğin üst klipsinden geçirin, sonra aşağı inin, sonra geri dönün ve ikici sırayı yapın sonra gerekliyse üçüncü sırayı yapın. En sonunda teli son klipse bağlayın.

5.     Teli fazla germeyin, gerilimi elinizle ayarlayın.Çok hafif bir sarkma görecek şekilde olması yeterlidir.

6.     Çitinizi kurduktan sonra üreteci bağlamaya hazırsınız demektir. Gallagher Üreteci kurulumu talimatlarına göre hareket ediniz.

ÜRETEÇ KURULUMU

  i. Üreteç, çit hattı boyunca saniyede bir elektriksel atım (pulse) gönderen cihazdır. Bu atımlar hayvana kısa, keskin fakat güvenli bir şok verir. Bu şok hayvanın hatırlamasına yetecek miktarda olup çitten uzak durmasını sağlar, hayvana zarar vermez.Üreteci, çite yakın olarak duvara korunaklı bir şekilde monte ediniz. Size verilen iki vidayı kullanarak montaj parçasını duvara vidalayın. İki çatalın üzerine asıp alt kısmını yerine oturtarak üreteci montaj parçasına takın.

  ii. Üreteç korunaklı bir yerde kurulmalıdır, elektrik kablosuna ortam sıcaklığı 5 oC’nin altında dokunulmamalıdır

    iii. Yeşil kablonun ucunu, Üretecin altındaki yeşil terminale sokun. Bunu yapmak için terminalin üzerindeki çıkıntıya basın. Aynı şeyi kırmızı terminal için de yapın

   iv. Toprakta Üretecin yakınlarında, dört mevsim ıslak olan bir yer belirleyin. Topraklama kazığını, yerden 1 cm yukarıda kalıncaya kadar yere çakın.

    v. Yeşil kabloyu, topraklama kazığının kancasına besleyin. Diğer topraklama sistemleri (mesela ana güç kaynağı topraklaması) ile arasında en az 5m olmalıdır.

   vi. Kırmızı kabloyu, temin edilen kırmızı konnektör ile ipe (Polywire) bağlayın. Bunu yapmak için:

a.  Tel frenine gelinceye kadar teli konnektörün içine sokun.

b.  Kapağı kapatın, teli yerinde sabit tutun ve kapak kilitleninceye kadar pense ile sıkın.

c.  Konnektörün öbür yarısını çitin başındaki ipin (Polywire) üzerine koyun, ipin üzerine kapatın sonra pense ile konnektörü sıkıp kapatın.

  vii. DUVAR ÜSTÜ ÇİTİ: Alt ip (polywire) topraklama kazığına giden yeşil kabloya bağlanmalıdır. Bunu yapmak için telin ucunu, konnektöre tel frenine kadar sokun sonra kilitleninceye kadar sıkın. Konnektörün diğer yarısını, topraklama kazığına bağlı olan yeşil kablonun üzerine kapatın.

  viii. Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra duvardaki Üreteci açabilirsiniz. Işığın yanıp sönmesini kontrol ediniz.

KAPI AÇMA

1.     Çitinizi tamamladıktan sonra, kapı koluna en yakın direk klipsinin hemen öncesinden teli keserek kapı açabilirsiniz.

2.     İpin, çitin etrafını dolaşan ucunu direk klipsine bağlayın, ipin diğer ucunu ise kapı kolundaki küçük halkaya bağlayın.

3.     Devreyi tamamlamak için, kapı kolunu direk klipsine geçirin.

4.     Girişi tamamlamak için her sırayı aynı şekilde yapın.

 ÇİTİN TEST EDİLMESİ

Çit test cihazınız yok ise ince uzun bir ot yaprağı kullanın. Otu, başparmak ve işaret parmağınızın arasında tutun ve çit teline değdirin. Atımları (pulse) hissedinceye kadar yavaşça yaklaşın. Atım (pulse) yok ise:

  i. Prizdeki güç kaynağını kontroledin

 ii. Bağlantıları kontrol edin. Yerdeki bitkilerin çit tellerine değmesi topraklamanın bozulmasına yol açmış olabilir.

ÖNEMLİ NOTLAR

· Bir çitte iki üreteç kullanmayın veya aynı üreteçten ayrı bir çit devresi oluşturmayınız. İki ayrı çit sistemi oluşturacaksanız (tabii ki iki ayrı üreteçten beslenen) bu iki çit sistemi birbirine 2,5 metreden yakın olmamalıdır.

·  Hayvanınız çite çok yakın olmanın kötü bir şey olduğunu öğrenecek ve uzak duracaktır. Bunu öğretmek için hayvanınız kurulum sırasında çit yakınlarında olmamalı sadece çitte atım var iken çit ile ilk tanışması gerçekleşmelidir. İlk şoku hissettiğinde “hayır” diye bağırın. Çitten gelen atım ile sesiniz beraberce hayvana çite dokunmanın kötü olduğunu öğretecektir. Çit kurulumu ile hayvanın şoku alması arasında fazla zaman geçirmeyiniz. Hayvanların çite saygı duymayı öğrenmesi birkaç gün alabilir. Bu dönemde çitte küçük bazı ayarlamalar yapılabilir.

·  Çocukların çit ile oynamasına izi verilmemelidir. Küçük çocukların olduğu yerlerde, üreteç ile çit arasına direnç değeri en az 500 ohm olan akım sınırlayıcı konulması tavsiye edilir.

·  Üreteç ve çitin yakınlarında yanıcı maddeler bulunmamalıdır. Riskli bir durumda üreteci devreden çıkarın.

·  Çite kafanızı, ağzınızı, boynunuzu veya gövdenizi dokundurmayınız. Altından, üstünden veya içinden geçmeye çalışmayınız. Kapı veya özel olarak düzenlenmiş geçme noktasını kullanınız.

· Yanıp sönen ışığı periyodik olarak gözlemleyip Üretecin çalışmasını kontrol edin.

· Çiti periyodik olarak kontrol edin; düşen dalları, çalıları, yabancı otları temizleyin çünkü bunlar kısa devreye sebep olur.

· Üreteç galvanize metal topraklama kazığı kullanılarak topraklanmalıdır.

· Binalarda, kapı geçişleri altında ve toprağın, açıkta kalan galvanize teli korozyona uğratacağı yerlerde çift yalıtımlı kablo kullanılmalıdır. Asla evde kullanılan kablolardan kullanmayınız. Onlar en fazla 600 volt için yapılmışlardır.

·  Aile üyelerinize ve komşularınıza çitin yerini ve çalışmakta olduğunu bildirin.

· Acil durumlarda Üreteç bağlantısının nasıl ayrılacağını ilgililere öğretin.

· Çite takılmayınız. İnsanların veya hayvanların takılmasına yol açabilecek kurulum işlemlerinden kaçınınız.

·  Dikenli tel veya jiletli tellere üreteç ile elektrik vermeyiniz. Destek amacıyla bu tür ikinci bir çit sistemi kullanabilirsiniz ama ona elektrik vermemelisiniz ve elektrikli çit sisteminden en az 15cm uzakta olmalıdır. Bu destek amaçlı elektriksiz dikenli veya jiletli tel sistemi, düzenli aralıklarla topraklanmalıdır.

· Üreteç topraklama elektrodu yerin en az 1m derinine girmelidir ve normal elektrik veya telekom direklerinden en az 10m uzakta olmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

  • Garanti: 2 yıl

Renk: Siyah

NOT:
Pet Kit M50 ,evcil hayvanlar için dizayn edilmiş bir hayvan kontrol sistemidir. Gayesi içerdeki hayvanı içerde, dışardaki hayvanı dışarda tutmaktır. Evinizin, villanızın bahçesinde köpeğinizin ,kedinizin çiçeklerinize, süs havuzunuza zarar vermeden kendine ayrılan alanda özgürce dolaşmasını sağlar. Bahçenize kurduğunuz pet kontrol sistemini uzatmak yada duvar üstüne de çekmek isterseniz izolatör ve ipe ihtiyacınız olabilir onu da bu siteden temin edebilirsiniz